O firme
Spoločnosť s ručením obmedzeným AQUA - VITA vznikla v roku 1991.
Od svojho vzniku sa orientovala na dva hlavné predmety činnosti a to na využívanie minerálnych prameňov a opravy dopravných stavieb so špecializáciou na príslušenstvá mostov.
Prvý predmet činnosti, využívanie minerálnych prameňov, bol v roku 1995 pozastavený a firma sa začala orientovať hlavne na výrobu dilatačných zariadení mostov, odvodňovacích sústav a pod.
Na začiatku tohto obdobia nadviazala firma veľmi dobrú spoluprácu s jednou z najväčších firiem v českej republike so Stavbami silnic a železnic Praha.
|
|
Spoločnosť AQUA-VITA s.r.o. vyrábala kompletne celý sortiment riadiacich mechanizmov dilatačných zariadení typu SHV-3W a zároveň zabezpečovala
montáž týchto zariadení v Slovenskej republike.
V tomto období začala firma prenikať aj do zahraničia, hlavne do Poľskej republiky.
Zároveň vykonávala aj celkové a čiastočné opravy mostov v Slovenskej, ale aj Českej republike.
Ako postupoval rozvoj firmy, zároveň rástli aj nároky na zabezpečovanie nárokov a požiadaviek trhu v oblasti dilatačných zariadení.
Tieto požiadavky sa už veľmi ťažko dali plniť v období po rozdelení bývalej Česko-slovenskej republiky. Táto situácia si vyžiadala, aby spoločnosť ukončila výrobu dilatačných zariadení typu SHV-3W.
|
|
V roku 1995 začala spoločnosť vyvíjať vlastné dilatačné zariadenia s využitím technických a praktických skúseností z predchádzajúcej výroby. V roku 1999 boli do výroby zavedené nové dilatačné zariadenia pod obchodným názvom "TRITON". Odborná verejnosť a investorská sféra od počiatku veľmi kladne prijali tento výrobok a veľmi rýchlo sa uplatňoval aj v tých najnáročnejších konštrukciách mostov nie len doma , ale aj v zahraničí.
Zvyšovanie záujmu zo strany odberateľov o tento výrobok vyvolal potrebu jeho ochrany na Úrade priemyselného vlastníctva SR. Dôkazom vysokého štandardu týchto zariadení je, že boli použité napr. pri rekonštrukcii oceľového mosta Márie Valérie cez Dunaj v Komárne, kde tento typ zariadení uspel v celoeurópskej konkurencii. V tomto období, taktiež spoločnosť úspešne dodávala na trh aj ďalšie typy dilatačných zariadení, ako bitumenové MOBIS alebo podpovrchové typu PPD-20. Taktiež boli do výroby z vlastného vývoja zavedené mobilné variče asfaltových zmesí, ktoré sa aj v súčasnosti vyrábajú pre domácich a zahraničných odberateľov. Boli zrealizované aj špeciálne zákazky, ako výroba mobilného distribútora, technologického modifikačného celku na výrobu asfaltových emulzií a iné.
V ostatných rokoch sa výrazne zvýšil dôraz na dobudovanie diaľničnej siete na Slovensku, ale aj nároky na rozsah a kvalitu opráv používaných mostov. S týmto trendom úzko súvisí požiadavka rozšírenia sortimentu dilatačných zariadení, ktoré ale spĺňajú najnáročnejšie požiadavky na kvalitu, použiteľnosť a ochranu životného prostredia. Spoločnosť zareagovala tak, že z vlastného vývoja zaviedla do výroby v roku 2004 nový progresívny typ dilatačného zariadenia pod obchodným názvom "TRANSFLEX".
Popri všetkých nárokoch, ktoré toto zariadenie musí spĺňať, jednou z jeho hlavných predností je , že v sortimente mechanických dilatačných zariadení je to zariadenie s najmenšou prejazdovou hlučnosťou. Vzhľadom na jeho jedinečnú konštrukciu je tento typ zariadenia taktiež predmetom patentovej ochrany a zároveň začína byť aj veľmi perspektívnym výrobným programom pre najbližšiu budúcnosť spoločnosti.
|